Garantie ab 1. Inv: 5 Jahre / 100'000km, Vorbereitung für AHK, Navi, Wärmepumpe, Matrix, ACC, Side- und Laneassist, Rückfahrkamera, 21 Zoll, Fahrersitz elektrisch mit Memory, uvm.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 01.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'740 kg |
| Kerb weight | 2'367 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Car-Nr. | 5010975 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km Auf Batterie 8 Jahre / 160'000km Garantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 8'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 220 kW / 299 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | b |
| Electric range | 520 km |
| Battery capacity | 77.0 kWh |
| New price | CHF 73'200 |
| Price | CHF 36'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.