gepflegtes Fahrzeug im Kundenauftrag
Autowerkstatt Matthias Bussmann GmbH
Gartenstrasse 6
Wiedlisbach / BE
Tel: 032 516 00 55
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'840 kg |
| Kerb weight | 2'348 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1vb951 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km NSA Garantie gegen Aufpreis möglich |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 98'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 173 kW / 235 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 195 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 90'550 |
| Price | CHF 32'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.