Très bon état, économique, spacieux, gps, tempomat, climatisation,service suivis, expertisé et service du jour
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'674 kg |
| Kerb weight | 1'219 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1SF608 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 135'062 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 55 kW / 75 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 4.1 / 3 / 3.4 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 89 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 23'040 |
| Price | CHF 4'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.