Véhicule en très bon état Garantie 2 jeux de roues
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'565 kg |
| Kerb weight | 2'010 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1AC986 |
| Cubic capacity | 3'993 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km dès le premier atteint sur le moteur et la boite de vitesse. |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 141'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 412 kW / 560 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 13.9 / 7.5 / 9.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 229 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 148'650 |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.