Siège électrique passager , Audio Bose , régulateur de vitesse, tiptronic au volant , Tous les services suivi chez Porsche.
MC Autos, Melly Jean Philippe Sàrl
Route du Moulin 24
Granges / VS
Tel: 027 200 85 59
| Body style | Coupe |
| First registration date | 04.2003 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'790 kg |
| Kerb weight | 1'445 kg |
| Type approval number | 1PF351 |
| Cubic capacity | 3'596 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 115'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 235 kW / 320 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 02.2025 |
| Fuel consumption | 16.1 / 8.1 / 11.1 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 269 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 132'000 |
| Price | CHF 31'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.