***Ab MFK, Ab Service, 12 Monate Garantie, 8-fach mit Felgen, Leasing/Finanzierung möglich***
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'868 kg |
| Kerb weight | 1'632 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 008132 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 114'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 4.8 |
| CO2 emissions | 125 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 35'610 |
| Price | CHF 16'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.