***Ab MFK, Ab Service, 12 Monate Garantie, Leasing/Finanzierung möglich***
| Body style | Minibus |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 1'913 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 009747 |
| Cubic capacity | 2'287 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 61'159 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 115 kW / 156 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 72'500 |
| Price | CHF 39'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.