Großes 14,9-Zoll Display, integriertes Navigationssystem, Anhängerkupplung, ab MFK neu,
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 1'920 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km Werksgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 9'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2024 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 92'700 |
| Price | CHF 58'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.