Super état, entretien suivi, expertise du jour, roues été et roues hiver, crochet de remorque, leasing ou financement possible
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'199 kg |
| Kerb weight | 1'779 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1sg587 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 82'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 174 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 34'080 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.