Faible kilométrage Magnifique Audi A4 Limousine très bien équipé avec Pack Lumière + Pack Rangement + Pack Technique +Pack Infotainment +Pack Black + Toit vitré Ouvrant +assistance projecteurs + Virtual cockpit + Audi Phone Box + sièges chauffant etc.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'030 kg |
| Kerb weight | 1'540 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1ae420 |
| Car-Nr. | 31.08.2016 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 36'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 4.8 / 3.7 / 4.1 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 107 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 68'800 |
| Price | CHF 25'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.