Auto Blitz AG
Korbackerweg 27
Hunzenschwil / AG
Tel: 056 546 56 19
Tel: 078 800 95 95
| Body style | Minibus |
| First registration date | 01.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 3'035 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 3IC853 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 354'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 118 kW / 160 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 15.5 |
| CO2 emissions | 408 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 19'880 |
Note: actual equipment may differ from that listed.