Exclusive Manufaktur
| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'756 kg |
| Kerb weight | 1'611 kg |
| Type approval number | 1PF899 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 12'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 12.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 293 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 189'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.