Super état, service à jour, expertise du jour, leasing ou financement possible, roues été et hiver, garantie
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'055 kg |
| Kerb weight | 1'520 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1vb147 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 138'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.5 / 5.2 / 6.4 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 43'400 |
| Price | CHF 15'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.