CH-Fahrzeug * Adaptives M-Fahrwerk * Harman/Kardon Sound * Head-up Display * Sitz- Lenkradheizung * Anhängerkupplung * Glaspanoramadach * Gestiksteuerung * Carplay * Keyless * DrivingAssistant *PDC vorne hinten * Rückfahrkamera TopView * Adaptives LED-Licht * Abstandstempomat
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 2'149 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate Cargarantie optional möglich |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 137'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Fuel consumption | 10.5 |
| CO2 emissions | 239 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 117'110 |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.