Ab Service, Vollausstattung, Anhängerkupplung, inkl. Sommerräder
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'140 kg |
| Kerb weight | 1'626 kg |
| Type approval number | 1CL102 |
| Chassis Number (VIN) | VSSZZZKMZMR012635 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Mileage | 70'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 228 kW / 310 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.3 |
| CO2 emissions | 188 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 56'150 |
| Price | CHF 28'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.