Im Kundenauftrag zu Verkaufen, Ab MFK, 11.2025, Servicegepfl.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 11.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'850 kg |
| Kerb weight | 1'364 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1RB998 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 130'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2025 |
| Fuel consumption | 5.1 / 3.7 / 4.2 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 110 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 29'600 |
| Price | CHF 6'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.