** GUTEM ZUSTAND **** AB PLATZ **
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2003 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'910 kg |
| Kerb weight | 1'435 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1OA801 |
| Cubic capacity | 2'198 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 143'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 108 kW / 147 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 11.5 / 6.3 / 8.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 206 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 36'300 |
| Price | CHF 1'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.