CH-Fahrzeug I Frisch ab MFK I Ab Service I Navigation I Klima I Sitzheizung I Parksensoren I Rückfahrtkamera
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'725 kg |
| Kerb weight | 2'150 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Gegen Aufpreis |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 174'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 8.7 / 6.7 / 7.4 |
| CO2 emissions | 195 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 84'100 |
| Price | CHF 17'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.