Herrlig-Garage AG
Birmensdorferstrasse 42
Uitikon / Waldegg / ZH
Tel: 044 546 21 19
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'440 kg |
| Kerb weight | 1'205 kg |
| Type approval number | 1FC507 |
| Chassis Number (VIN) | ZFA3120000J900177 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | blue |
| Mileage | 22'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 8.2 / 5.8 / 6.7 |
| CO2 emissions | 153 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 36'750 |
| Price | CHF 23'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.