Herrlig-Garage AG
Birmensdorferstrasse 42
Uitikon / Waldegg / ZH
Tel: 044 546 21 19
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'440 kg |
| Kerb weight | 1'182 kg |
| Type approval number | 1FC848 |
| Chassis Number (VIN) | ZFA3120000JE24004 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 57'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 7.7 |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 35'250 |
| Price | CHF 20'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.