| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'250 kg |
| Kerb weight | 1'775 kg |
| Chassis Number (VIN) | WAU ZZZ F32 M190 6169 |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 5 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Mileage | 106'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 07.2021 |
| Fuel consumption | 10.1 |
| CO2 emissions | 229 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 86'050 |
| Price | CHF 45'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.