gepflegtes Fahrzeug, ab Service, ab MFK (03.2026)
Garage Hertach AG
Arbonerstrasse 7
Neukirch / TG
Tel: 071 511 67 14
Tel: 079 636 88 31 (Notfälle)
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2002 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'000 kg |
| Kerb weight | 1'525 kg |
| Type approval number | 1VC921 |
| Chassis Number (VIN) | WVWZZZ3BZ2P340543 |
| Cubic capacity | 1'781 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | blue |
| Mileage | 198'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 11.4 / 6.4 / 8.2 |
| CO2 emissions | 197 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 40'720 |
| Price | CHF 3'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.