* * * VW Golf 4 Automat mit erst 88'985Km zu verkaufen * * *
Trend Cars Marc Rüttimann
Neunkircherstrasse 14
Gächlingen / SH
Tel: 052 500 50 31
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.1999 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'785 kg |
| Kerb weight | 1'337 kg |
| Type approval number | 1VC633 |
| Chassis Number (VIN) | WVWZZZ1JZYW370780 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 88'985 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 85 kW / 115 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12.5 / 6.7 / 8.8 |
| CO2 emissions | 211 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 2'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.