1. Hand, unfallfrei, Top Zustand, Klima, AHK 2000kg, grosser Lastenträger, Tausch sowie Finanzierung möglich
Garage Waldhaus AG
Hellbühlerstrasse 35
Ruswil / LU
Tel: 041 510 83 74
Tel: 079 642 33 67
| Body style | Minibus |
| First registration date | 12.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'945 kg |
| Kerb weight | 1'946 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 3rf349 |
| Car-Nr. | 276 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 3 Monate |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 34'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.7 |
| CO2 emissions | 201 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 23'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.