ACC,Bi-Xenon.Navi,Kamera,DAB+,Bluetooth,Climatronic,Sitzheizung usw.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Kerb weight | 1'247 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1VE623 |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km auf Motor + Getriebe |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 38'550 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.2 / 4.3 / 5 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 116 g/km |
| Price | CHF 16'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.