Autocenter Bülach-Süd AG (VW), Vorort-Garage AG (Renault, Dacia, Nissan)
Länggenstrasse 36
Bachenbülach / ZH
Tel: 044 851 80 00
| Body style | Van |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'360 kg |
| Kerb weight | 1'824 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 147 kW / 200 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 2.0 kWh |
| New price | CHF 54'600 |
| Price | CHF 50'550 |
Note: actual equipment may differ from that listed.