Mercedes GLC 250 AMG Line, Diesel mit 204 PS, Automatik Getriebe 4x4, 360 grad Kamera. Frisch Ab MFK.
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 1'845 kg |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie gegen Aufpreis. |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 116'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.3 / 5.1 / 5.5 |
| CO2 emissions | 143 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 59'240 |
| Price | CHF 25'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.