Véhicule en excellent état Fahrzeug in Top-Zustand, fahrbereit,
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'350 kg |
| Kerb weight | 1'690 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km En supplément du prix : Forfait de préparation Fr 390.- (vignette, plein, |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 97'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2025 |
| Fuel consumption | 6.4 / 4.5 / 5.1 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 56'800 |
| Price | CHF 19'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.