Navigation, Harman/Kardon, Panorama-Schiebedach, Head-Up Display, Rückfahrkamera, Lederpaket Vienna Top-Sportsitze beheizbar mit aktiver Klimatisierung, 19 Leichtmetallräder Estoril in Schwarz, IQ.LIGHT - Matrix LED, Keyless Access, Kings Red Metallic,
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'584 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km Fortlaufende WV Werksgarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 7'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 195 kW / 266 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 37'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.