Gelegenheit: Neuwertiger Seven 170 Fahrspass garantiert
| Body style | convertible |
| First registration date | 10.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 733 kg |
| Kerb weight | 470 kg |
| Type approval number | 1CH140 |
| Cubic capacity | 660 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km Werksgarantie/Garantie Kumschick Sports Cars AG |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 62 kW / 84 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 4.8 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 109 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 39'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.