Sehr gepflegt, Sitzheizung, Klima, Tempomat, Navi, Bluetooth, frisch ab Service MFK
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'790 kg |
| Kerb weight | 1'446 kg |
| Trailer load braked | 1'550 kg |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 133'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 96 kW / 131 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2025 |
| Fuel consumption | 6.1 / 4.3 / 4.9 |
| CO2 emissions | 114 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 6'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.