AMG-Line, Fahrassistenz-Paket, Multifunktionslenkrad beheizt, etc.
Mercedes-Benz Automobil AG, Personenwagen-Zentrum Bern | Merbag
Stauffacherstrasse 145
Bern-Wankdorf / BE
Tel: 031 516 25 45
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'910 kg |
| Kerb weight | 2'578 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | 003166353010 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 84 Monate oder 68000 km Garantie: MSI+ bis am 22.04.2027 oder 68'000 Km / Kostenloser Service bis a |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 59'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 102'542 |
| Price | CHF 62'020 |
Note: actual equipment may differ from that listed.