Matar Automobiles
Zone Industriel Pra-Vuatte 4
Romanel-sur-Morges / VD
Tel: 079 506 84 58
| Body style | Wagon |
| First registration date | 12.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'215 kg |
| Kerb weight | 1'675 kg |
| Type approval number | 1MD865 |
| Chassis Number (VIN) | WDD2042031F394650 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 136'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 08.2025 |
| Fuel consumption | 8 / 4.5 / 5.8 |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 61'250 |
| Price | CHF 7'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.