Matar Automobiles
Zone Industriel Pra-Vuatte 4
Romanel-sur-Morges / VD
Tel: 079 506 84 58
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'490 kg |
| Kerb weight | 1'120 kg |
| Type approval number | 1LA818 |
| Chassis Number (VIN) | ZLA84300003288829 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 96'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 57 kW / 77 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 7.2 / 4.6 / 5.5 |
| CO2 emissions | 130 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 18'490 |
| Price | CHF 2'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.