***TOP ZUSTAND*** Frisch ab MFK / Frisch ab Service / 12 Monate Garantie / Nichtraucher.
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'585 kg |
| Kerb weight | 2'075 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1AE471 |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 118'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.9 / 6 / 6.7 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 177 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 26'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.