***IN GUTEM ZUSTAND*** Frisch ab MFK / Frisch ab Service / 12 Monate Garantie/ Nichtraucher.
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2006 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'880 kg |
| Kerb weight | 2'310 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 6'209 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 155'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 24.1 / 12.2 / 16.5 |
| CO2 emissions | 392 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.