Gepflegtes CH-Fz aus 1. Hd, Abstandstempomat, Navi, Virtual Cockpit, DAB uvm.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'050 kg |
| Kerb weight | 1'460 kg |
| Type approval number | 1AQ831 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 6 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 18'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2026 |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 59'200 |
| Price | CHF 29'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.