Faltdach,
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 07.1963 |
| Vehicle condition | Classic(s) |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 1'080 kg |
| Kerb weight | 730 kg |
| Type approval number | 3223 A |
| Chassis Number (VIN) | 560 089 7 |
| Cubic capacity | 1'191 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | white |
| Mileage | 81'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 25 kW |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 07.2025 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 26'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.