Matar Automobiles
Zone Industriel Pra-Vuatte 4
Romanel-sur-Morges / VD
Tel: 079 506 84 58
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'320 kg |
| Kerb weight | 1'735 kg |
| Chassis Number (VIN) | WDD2052641F283655 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 197'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Fuel consumption | 10.4 / 6.5 / 7.9 |
| CO2 emissions | 185 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 73'700 |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.