Matar Automobiles
Zone Industriel Pra-Vuatte 4
Romanel-sur-Morges / VD
Tel: 079 506 84 58
| Body style | convertible |
| First registration date | 01.2002 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'625 kg |
| Kerb weight | 1'385 kg |
| Type approval number | 1MC786 |
| Chassis Number (VIN) | WDB1704441F257763 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Mileage | 185'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 13.4 / 6.9 / 9.2 |
| CO2 emissions | 221 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 56'435 |
| Price | CHF 1'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.