Matar Automobiles
Zone Industriel Pra-Vuatte 4
Romanel-sur-Morges / VD
Tel: 079 506 84 58
| Body style | Wagon |
| First registration date | 10.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'880 kg |
| Kerb weight | 1'390 kg |
| Type approval number | 1PB720 |
| Chassis Number (VIN) | VF3L45GTHFS196566 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 136'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 151 kW / 205 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2025 |
| Fuel consumption | 7.6 / 4.8 / 5.8 |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 37'500 |
| Price | CHF 7'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.