Matar Automobiles
Zone Industriel Pra-Vuatte 4
Romanel-sur-Morges / VD
Tel: 079 506 84 58
| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'740 kg |
| Kerb weight | 1'350 kg |
| Type approval number | 1PA788 |
| Chassis Number (VIN) | VF34J5FV8AP003703 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 153'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 115 kW / 156 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 8.9 / 5.1 / 6.4 |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 41'350 |
| Price | CHF 3'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.