AMG Premium Plus, Paket, Fahrassistenz Paket, uvm.
Mercedes-Benz Automobil AG, Bellach | Merbag
Römerstrasse 18
Bellach / SO
Tel: 032 516 25 72
| Body style | convertible |
| First registration date | 03.2026 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'495 kg |
| Kerb weight | 2'215 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 317601656000 |
| Cubic capacity | 2'999 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 280 kW / 380 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 118'949 |
| Price | CHF 99'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.