Pack d'assistance PLUS - Expertise du jour - MFK - Garantie 1an
Mercedes-Benz Automobiles SA, Bulle | Merbag
Chemin de Champ-Francey 140
Bulle / FR
Tel: 026 302 29 00
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'560 kg |
| Kerb weight | 2'025 kg |
| Car-Nr. | 347303300010 |
| Cubic capacity | 5'461 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 133'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 430 kW / 585 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14 / 8.4 / 10.6 |
| CO2 emissions | 248 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 184'548 |
| Price | CHF 31'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.