Anhängevorrichtung, Head-Up Display, DIGITAL LIGHT, Park-Paket mit 360-Kamera, MBUX Navigation Premium, Burmester Soundsystem, Aktiver Abstands-Assistent DISTRONIC, AMG 19'' Leichtmetallräder, KEYLESS GO/ACCESS, Vordersitze el.-verstellbar mit Memory, Night-Paket
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'280 kg |
| Kerb weight | 1'888 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km Fortlaufende Mercedes Werksgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 9'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 48'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.