Vollausstattung, Anhängerkuppung, Panoramadach, 8 fach bereift
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'415 kg |
| Kerb weight | 1'999 kg |
| Trailer load braked | 1'350 kg |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 57'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 195 kW / 265 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 62 km |
| Battery capacity | 13.8 kWh |
| New price | CHF 60'400 |
| Price | CHF 27'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.