Sehr guter Zustand
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.1984 |
| Vehicle condition | Classic(s) |
| Seats | 2 |
| Gross vehicle weight | 1'260 kg |
| Kerb weight | 1'060 kg |
| Type approval number | 063501 |
| Chassis Number (VIN) | ZFR124DS005505509 |
| Cubic capacity | 1'994 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 90'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 2 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.