Véhicule Suisse, avec 4 caméra + radars de recul, sièges + volant chauffant, sièges en cuir, séparation du compartiment de charge vitrée, portes arrières vitrée, détection des angles mort, chargeur de téléphone par induction,
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'230 kg |
| Kerb weight | 1'918 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 3NE762 |
| Warranty | 60 Monate oder 160000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 297 km |
| Battery capacity | 45.0 kWh |
| New price | CHF 51'201 |
| Price | CHF 26'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.