Topausstattung - Panoramadach - 5 J. Werksgarantie, km-unbegrenzt
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Kerb weight | 1'830 kg |
| Trailer load braked | 1'650 kg |
| Car-Nr. | 484373 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 176 kW / 239 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 45'450 |
Note: actual equipment may differ from that listed.