Ab MFK + Service, Voll Ausstattung, Navi, 360 Kamera, Klima digital, 7 platze, Panoramadach,2 Schlüssel...
Silm Automobile GmbH
Schwarzenburgstrasse 844
Niederscherli / BE
Tel: 031 516 45 85
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'320 kg |
| Kerb weight | 1'715 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1na620 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | black |
| Mileage | 213'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 131 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 02.2025 |
| Fuel consumption | 7.3 / 4.8 / 5.7 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 43'400 |
| Price | CHF 4'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.